IUVENTA

CELKOVÝM VÍŤAZOM AKCIE VII. ZŠ MICHALOVCE PRED ZŠ OBCHODNÁ SEČOVCE

V dňoch 30. novembra a 14. decembra sa uskutočnil druhý ročník akcie neregistrovaných žiačok "Zober loptu, nie drogy". Hralo sa systémom dvoch turnajov každý s každým za účasti 8 družstiev, z toho sedem Základných škôl a jedno osemročné Gymnázium.

Dvaja účastníci, ZŠ Margecany a osemročné Gymnázium Ľudovíta Štúra Michalovce hrali mimo súťaž z dôvodu nesplnenia kritérií účasti hráčok, keďže v ich zostavách nastúpili aj registrované alebo vekovo staršie hráčky.

Najviac bodov v súčte obidvoch turnajov získali dievčatá zo ZŠ Margecany, ale keďže tie hrali mimo súťaž, celkovým víťazom sa stala VII. ZŠ ul. Krymská Michalovce, ktorá obsadila prvé miesto v tabuľke zostavenej zo vzájomných zápasov šiestich celkov, ktoré hrali v rámci súťaže. Jej víťazstvo pred ZŠ ul. Obchodná Sečovce bolo veľmi tesné. Pri rovnakom počte bodov napokon rozhodovali vzájomné zápasy týchto dvoch celkov. V prvom vyhrali Sečovce o dva góly, v odvete boli o tri úspešnejšie Michalovce, čo znamená, že o ich celkovom víťazstve rozhodol jediný gól vo vzájomných zápasoch týchto dvoch celkov.